Mahouka Koukou no Rettouse nasıldır ?
8 Tem, 2018 17:50 tarihinde eklendi

Mahouka Koukou no Rettouse nasıldır ?

Mahouka Koukou no Rettouse nasıldır ?

Yaptıkları açıklamalarıda azıcık dikatli dinlediğinizde aslında birer açıklama olmadığını, boş sözcükler düzeni olduğunu fark ediyorsunuz. Gelelim karakterlere, başta çok badas üstün bir başkarakter göstererek allah allah nereye bağlanacak diyorsunuz. Ki aşırı op bir başkarakter her zaman ilgiyi çeker bu normaldir ama sonradan fark ediyorsunuz ki başkarakter dahil tüm karakterler tipten ibaret. Yani içi boş, bu karakter zeki olsun he, buda utangaç olsun he, buda animenin zeki ve sakin kızı olsun he diye yazılmış karakterler. Tamamiyle içi boş ve hiçbir karaktere sempati besleyemiyorsunuz. Besleyen varsa yaşı küçüktür kusura bakmasın yada yeterli bir olgunluğa erişememiştir.
Hadi onu bunu geçtim arkadaşlar seride o kadar boş ve anlamsız nokta var ki. Çoğu şey sadece oluyor, Bir takım olaylar var sadece animede. Biri oturup anlat dese, anlatacağınız fazla şey yok farkında mısınız? Seri 12-13 bölüm olup, boş konuşmaları atlasa 7-8 verip geçeceğim bir anime olurdu ama bu kadar uzun tutarsan senin anime olarak bana birşeyler sunman gerekir. Evreni iyi kurman gerekir,dinamikleri göstermen gerekir. Bir takım şeyleri mantıklı neden-sonuç ilişkisine bağlaman gerekir. Bu animenin tek yaptığı şey şu;
Bir başkarakter var aşırı güçlü ve herşeye kadir. Olaylar olduğunda her zaman bir çözümü var. Ve sürekli götünden yeni güçler çıkıyor. Ve diğer karakterler ultra mal olduğu için bir türlü sorgulamıyor bu ne lahana turşusu diye.

Zaten seriyi seven kitlenin, buraya kadar okuyacağını düşünmediğimden. Ya bu adam uzun uzun birşey yazmış, okumak lazım diyene son bir sözüm var: Vakit ayırma, ilk 10 bölüm zevk alacaksın ama sonra kendine söveceksin sadece. Vaktin bolsa izle sadece. 12 bölümlük animelerin bol açıklamalı uzun versiyonu sadece

katagorilere askeri ordu vs. gibi şeyleri eklememişler aslında iyi ki de eklememişler ekleseler izlemezdim 😀 askeri animeleri pek sevmiyorum ama code geas ve bu animenin yeri başka bende ilginç konusu ve büyüyü işleyiş tarzıyla baya ilgimi çekti. her bölümde hemen hemen bir aksiyon olması en güzel tarafıydı sadece sanırım çevirmenden dolayı konuşmalar fazla resmi olmuş daha rahat bir konuşma tarzı ile çevirilse daha güzel olurmuş konuşmaların resmiyeti ve abi kardeş ilişkilerinden dolayı yer yer sıkıntı belirti göstersekde tek çırpıda bitireceğimiz bir anime serisi. 2. sezonu sabırsızlıkla bekliyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *