İnternette alışveriş yapmak güvenli mi ?
11 Mar, 2018 13:20 tarihinde eklendi

İnternette alışveriş yapmak güvenli mi ?

İnternette alışveriş yapmak güvenli mi ?

Son zamanlar’da haberlere’de fazlaca konu olan internet bankacılığı güvenliği hakkında sizlere bazı fikirler ve korunma yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz.

İnternet Bankacılığı ne kadar Güvenli ?

İnternet bankacılığı son derece güvenilirdir fakat kullanıcının hatalarından kaynaklı olarak güvenlik açığı meydana gelir ve bu şekilde maddi zarar görebilirsiniz. Sizlere bu konuda bilgiler vereceğiz onlara dikkat etmeniz durumun’da bir sıkıntı yaşamayacaksınız.

İnternet Bankacılığı Güvenlik önlemleri Nelerdir ?

  • Öncelikle kullandığınız bankanın sitesinin adına dikkat edin, Mümkünse direk klavye’den elinizle yazın web sitesini ( Çok fazla sahte site var piyasa’da )
  • İyi bir antivirüs programı kullanın ( Bu seçenek size kalmış birşey,Her ne kadar Antivirüs programı kullansanız’da sahte siteleri antivirüs programının önceden bilmesi imkansızdır )
  • Gereksiz saçma sapan sitelerden program indirmeyin ( İndirdiğiniz programların içersin’de ek bir program olabilir,Bu program’da keylogger tarzı kötü amaçlı yazılımlar olabilir )
  • Sosyal medyada banka para puan dağıtıyor Iphone veriyor tarzın’da yayınlanan reklamlara direk tıklamayın ( Bir çok fake site yani sahte sitedir,Bilgilerinizi çalma amacıyla kurulmuştur )
  • Mümkün olduğu kadar bilgisayarınız’da lisanslı yazılımlar kullanın ( Fakat bir çoğumuz sahte kullanıyoruz bunun’da farkındayım bu yüzden en azından programları güvenilir siteler’den indirin.Yorumlarına’da bir göz gezdirin. İyi bir Antivirüs programınız varsa program inerken güvenilirliğini kontrol edecektir zaten )
  • Telefonunuza gelen mesajları dikkate alın.Bankalar internet bankacılığında telefona şifre gönderir bunu kimseyle paylaşmayın ( Banka personeli dahil )

Bu yazılanlara dikkat etmeniz durumun’da internet bankacılığı sizin için güvenli olacaktır.

 

Akıllı Telefonlar’da Güvenlik Nasıl sağlanır ?

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *