Ev’de Zayıflamak için: Kondisyon Bisikletimi yoksa Koşu Bandımı ?
16 Kas, 2017 15:11 tarihinde eklendi

Ev’de Zayıflamak için: Kondisyon Bisikletimi yoksa Koşu Bandımı ?

Ev’de Zayıflamak için: Kondisyon Bisikletimi yoksa Koşu Bandımı ?

Ev’de spor yapanlar için hangi Aleti kullanmak daha mantıklı ve etkili sorusuna cevap arayacağız.

Kondisyon bisikletimi yoksa ? Koşu Bandımı ?

Öncelikle kondisyon bisikletleri kendi arasın’da ayrılıyor. Eliptik bisiklet ve düz olacak şekilde 2 tip Kondisyon bisikleti mevcut. Peki evde spor yapnlar hangisini tercih etmeli diyorsanız. Eliptik bisikletin Spor’da koşu bandı ile hemen hemen aynı etkiye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Fakat düz kondisyon bisikleti , Eliptik bisiklet yada koşu bandı kadar etkili değil.

Bu yüzden önerimiz şudur: Evinizde geniş bir yeriniz varsa Koşu bandı kullanabilirsiniz. Eger fazla yeriniz yoksa Eliptik bisiklet size koşu bandının performansını sağlayacaktır. Koşu bandın’da ayarlanabilir programlar olması ayrıca bir avantaj sağlıyor.Bu yüzden yeriniz varsa iyi bir koşu bandı işinizi görecektir. Elbette yeriniz yoksa üzülmeyin , eliptik bisiklet’de koşu bandı ile aynı performansı size sağlar.

eliptik bisiklet

Eliptik bisiklet’lerin koltuğu olan modelleri’de var onları düz bisiklet tarzın’dada kullanabiliyorsunuz.Onu almanızı öneririz.Devamlı ayakta kullanmanız bir zaman sonra yorulmanıza sebep oluyor.Ara ara oturarak devam etmek daha iyi sonuç verir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *