Cep Telefonu Bankacılığı Güvenli mi ? Mobil Bankacılık Güvenliği
19 Kas, 2017 15:03 tarihinde eklendi

Cep Telefonu Bankacılığı Güvenli mi ? Mobil Bankacılık Güvenliği

Cep Telefonu Bankacılığı Güvenli mi ? Mobil Bankacılık Güvenliği

Hergün haberler’de gördüğümüz yeni yeni dolandırıcılık yöntemleri İnsanların akıllarına , İnteraktif bankacılık güvenli mi sorusunu getiriyor. Peki ne kadar güvenli ? İşte cevabı..

Mobil Bankacılık ne kadar Güvenli ?

Mobil bankacılığı son derece güvenilirdir fakat kullanıcının hatalarından kaynaklı olarak güvenlik açığı meydana gelir ve bu şekilde maddi zarar görebilirsiniz. Sizlere bu konuda bilgiler vereceğiz onlara dikkat etmeniz durumun’da bir sıkıntı yaşamayacaksınız.

Mobil Bankacılık Güvenlik önlemleri Nelerdir ?

  • Öncelikle kullandığınız bankanın sitesinin adına dikkat edin, Mümkünse direk klavye’den elinizle yazın web sitesini ( Çok fazla sahte site var piyasa’da )
  • İyi bir antivirüs programı kullanın ( Bu seçenek size kalmış birşey,Her ne kadar Antivirüs programı kullansanız’da sahte siteleri antivirüs programının önceden bilmesi imkansızdır )
  • Gereksiz saçma sapan sitelerden program indirmeyin ( İndirdiğiniz programların içersin’de ek bir program olabilir,Bu program’da keylogger tarzı kötü amaçlı yazılımlar olabilir )
  • Sosyal medyada banka para puan dağıtıyor Iphone veriyor tarzın’da yayınlanan reklamlara direk tıklamayın ( Bir çok fake site yani sahte sitedir,Bilgilerinizi çalma amacıyla kurulmuştur )
  • Mümkün olduğu kadar telefonunuz’da lisanslı yazılımlar kullanın ( Fakat bir çoğumuz sahte kullanıyoruz bunun’da farkındayım bu yüzden en azından programları güvenilir siteler’den indirin.Yorumlarına’da bir göz gezdirin. İyi bir Antivirüs programınız varsa program inerken güvenilirliğini kontrol edecektir zaten )
  • Telefonunuza gelen mesajları dikkate alın.Bankalar Mobil bankacılığında telefona şifre gönderir bunu kimseyle paylaşmayın ( Banka personeli dahil )

Bu yazılanlara dikkat etmeniz durumun’da Mobil bankacılığı sizin için güvenli olacaktır.

 

Akıllı Telefonlar’da Güvenlik Nasıl sağlanır ?

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *